Jak się przygotować do depilacji laserowej?

Zabieg depilacji laserowej jest zabiegiem prostym i bezpiecznym. Nie wywołuje bólu a jedynie nieprzyjemne mrowienie. Nie należy go jednak bagatelizować, gdyż nieodpowiedni przygotowanie, bądź całkowity jego brak,, mogą skutkować długotrwałymi nieprzyjemnościami. Zacznijmy od tego, jakich zasad należy przestrzegać przed zabiegiem.
Już około dwa dni przed zabiegiem powinniśmy odstawić wszelkiego rodzaju leki do smarowania, balsamy perfumowane, czy inne środki, które mogą w połączeniu z laserem wywołać niepożądane objawy. Przed samym zabiegiem skóra powinna być czysta, nie zanieczyszczona makijażem, ani innymi kosmetykami, dezodorantami czy perfumami. Co najważniejsze – na dość długi, bo przynajmniej czterotygodniowy okres przez zabiegiem depilacji laserowej nie powinno się opalać miejsc poddawanych depilacji – ani na słońcu, ani w solarium, Nie należy tez stosować preparatów samoopalających.
Dzień przed udaniem się do salonu kosmetycznego należy, jeżeli nie ma przeciwwskazań kosmetologa, ogolić obszar, który zamierzamy poddać takiemu zabiegowi, jakim jest depilacja laserowa. Tarnów dysponuje kilkoma takimi salonami, w których wykwalifikowana obsługa udzieli nam wszelkich niezbędnych informacji, na temat tego, jak należy się do samego zabiegu przygotować. Przez przynajmniej 4 tygodnie przed rozpoczęciem kuracji, należy zaprzestać wszelkiego rodzaju wyrywania włosów – od stosowania pęsety po depilatory.
Między kolejnymi zabiegami, należy przestrzegać wszystkich powyższych zasad. Nie należy ich bagatelizować, gdyż może w efekcie dojść do długotrwałych i trudnych do zaleczenia podrażnień skórnych i uczuleń. Natomiast odległość między każdym z nich ustalana jest indywidualnie. Najczęściej jest to odstęp od miesiąca do dwóch, ale zdarzają się odstępstwa od tych terminów.
Zanim podejmiemy decyzję o depilacji laserowej, dobrze się zastanówmy, czy miejsce do którego się w tym celu udajemy jest godne zaufania i sprawdzone. Czy zajmą się nami wysokiej klasy specjaliści, którzy mają świadomość odpowiedzialności, jaka na nich ciąży. Bardzo ważne jest, abyśmy czuli się komfortowo w obecności kosmetologa, który podejmie się wykonania zabiegu, abyśmy mieli odwagę rozmawiać z nim na temat swoich obaw i wątpliwości.

One thought on “Jak się przygotować do depilacji laserowej?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>