Jak zrobić dobry makijaż

Prawidłowo wykonany makijaż jest podstawową wizytówką każdej kobiety. Te z pań, które nie bardzo wiedzą, jak wykonać dobry i nie rzucający się w oczy codzienny makijaż, powinny udać się do kosmetyczki, która nauczy codziennego malowania się. Salony kosmetyczne w Mielcu [-> Świat Urody] czy w Warszawie oferują taką usługę. Profesjonalna kosmetyczka dobierze odpowiednie kosmetyki, dzięki którym będziemy wyglądały promieniejąco każdego dnia.
Podstawowym elementem każdego makijażu jest odpowiednio dobrany podkład. Jego odcień powinien odpowiadać odcieniowi naszej skóry. Należy unikać zbyt ciemnego podkładu, który sprawi, że twarz i szyja będą miały różny odcień. Zbyt jasny podkład spowoduje natomiast tak zwany efekt maski i sprawi, że makijaż będzie po prostu teatralny i sztuczny. Poza podkładem ważny jest również korektor. Powinien on być o ton jaśniejszy od podkładu, dzięki czemu rozświetli okolice oczu i zamaskuje cienie pod oczami. Te dwa kosmetyki stanowią bazę makijażu i ich odpowiednie dobranie i stosowanie to podstawa udanego makijażu.
Kolejnym etapem codziennego malowania się jest odpowiednia oprawa oczu. W codziennym makijażu nie należy przesadzać z kolorowymi cieniami. Makijaż powinien być naturalny, dlatego też wystarczy zrobienie kresek na górnej powiece i odpowiednie wytuszowanie rzęs. To powinno wystarczyć. Bardziej wymagające panie mogą użyć delikatnych cieni w odcieniach beżu lub szarości.
Osobom, które nie mają zbyt wiele czasu rano, warto polecić zrobienie makijażu permanentnego. Ten zabieg trzeba wykonać w dobrym salonie kosmetycznym. W ofercie znaleźć można makijaż permanentny oczu, ust i brwi. Polega on na nałożeniu odpowiedniego pigmentu na określoną część twarzy, dzięki czemu nie będzie konieczne codzienne malowanie się. Taki makijaż utrzymuje się około jednego roku i przez ten czas nie wymaga poprawy. Minusem tego rozwiązania jest bez wątpienia jego cena. Koszt pojedynczego makijażu permanentnego to wydatek rzędu kilkuset złotych.
Bez względu na to, czy zdecydujemy się na makijaż permanentny czy też preferujemy codzienne malowanie się w domu, najistotniejsze jest to, żeby dobrze wykonany makijaż służył nam przez cały dzień i nie tylko wyglądał dobrze, ale też sprawił, że będziemy czuły się pewnie i elegancko.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>