Profilaktyka stomatologiczna stosowana w Białymstoku

Od czasu do czasu w mediach można spotkać różne kampanie społeczne, których celem jest zachęcenie ludzi – w szczególności zaś dzieci i młodzieży – do dbania o swoje zdrowie. Wiele kampanii poświęconych jest profilaktyce stomatologicznej i przenoszonych na grunt nie tylko mediów, ale również szkół czy przedszkoli. W Polsce w tym zakresie przoduje Białystok, który może się pochwalić jednym z najskuteczniejszych stomatologicznych programów profilaktycznych, które mają uświadomić dzieciom, jak ważne jest dbanie o zęby. Jednym z punktów takich programów profilaktycznych są spotkania, na których doświadczony stomatolog przeprowadza w szkołach krótkie prelekcje. Dzieci poznają zalety regularnego mycia zębów i konieczność właściwego doboru pasty oraz szczoteczki. Na takich pogadankach często omawiana jest też wizyta w gabinecie stomatologicznym, zachęcając ty dzieci do systematycznych kontroli swoich zębów przynajmniej dwa razy w roku. Taka lekcja pokazuje, że dentysta wcale nie jest taki straszny, na jakiego wygląda. W akcję chętnie włączają się sami dentyści, dla których to okazja zarówno do reklamy swoich usług wśród rodziców dzieci, jak i możliwość zdobycia nowych pacjentów.

Dentyści często oferują również darmowe kontrole w prowadzonych przez siebie gabinetach lub przeprowadzają je bezpośrednio w szkole, jeśli ta dysponuje zapleczem medycznym (na przykład gabinetem pielęgniarskim). Niewątpliwie jednak prawdziwe działania profilaktyczne odbywają się w gabinetach dentystycznych podczas regularnych kontroli. Tylko wtedy dentysta ma możliwość dokładnego, szczegółowego sprawdzenia zębów swoich pacjentów, wykonania zdjęć rentgenowskich, zbadania zgryzu czy nawet ocenienia ewentualnych problemów z wymową, których przyczyną może być właśnie nieprawidłowy zgryz. Doświadczony dentysta (dentysta-stomatolog.com > Białystok) dzięki kontroli uzębienia u pacjentów może również obserwować zachodzące w nich zmiany i odpowiednio szybko zareagować, jeśli dostrzeże niepokojące objawy. Tyczy się to zwłaszcza młodych zębów (ale już nie mleczaków), które dopiero rosną i ważne jest zadbanie o to, aby tworzyły prosty, zdrowy zgryz. Kontrola u stomatologa ułatwia wcześniejsze dostrzeżenie problemu z nierównymi zębami i konieczność odwiedzenia ortodonty oraz założenia aparatu. Pomaga również w diagnozowaniu innych problemów z zębami, jak nadwrażliwe lub krwawiące dziąsła, powstawanie ubytków czy rozwój niechcianej i szkodliwej próchnicy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>